Trumpa interneto istorija

Greičio matuoklė

Greičio matuoklė išmatuos jūsų interneto greitį

Matuok 

Užsisakykite mūsų naujienas

 

Trumpa interneto istorija

    Pasaulyje yra daugybė žmonių, kurie galvoja, kad internetas atsirado, kai jį sukūrė du studentai programuotojai. Deja, istorija apie interneto atsiradimą yra visai kitokia. Laikotarpis, kada ji prasidėjo siekia „šaltojo karo“ laikus. Šešto dešimtmečio pabaigoje Jungtinėse Amerikos Valstijose prezidentavęs Eizenhaueris įkūrė agentūrą ARPA (Advanced Research Project Agency), kurios tikslas buvo sukurti kompiuterines telekomunikacijas. Buvo ruoštasi atominiam karui. Jo atveju kompiuterinė telekomunikacija būtų labai pažangus susisiekimo būdas, bei nurodymų davimo būdas. Turėdami tokias komunikacijų priemones, JAV turėtų milžinišką pranašumą prieš kitas tautas.

    1969 metais 50 Kbps (Kbps - kilobitas per sekundę) greičio linija buvo sujungtas keturių mazgų tinklas: Los Anželo universitetas, Stanfordo tyrimų institutas, Santa Barbaros ir Jutos universitetai. Pirmasis interneto tikrinimas įvykos sujungus mokslininkų kompiuterį su vienu Stanfordo universiteto kompiuteriu. Kaip sakė pirmą kartą internetą ištestavęs profesorius Kleinrokas: „Kai pamatėme, kad internetas veikia – prasidėjo revoliucija“. Tai buvo tiesa.

    Pirma vieša interneto demonstracija įvyko 1972 metais kompiuterinių komunikacijų konferencijoje. Ten demonstruoti du mazgai (interneto tinklai) MILNET ir ARPANET, 1985 metais išaugo į daugiau nei du tūkst. interneto mazgų.

    Dabar internetas yra neatsiejama gyvenimo dalis visam pasauliui. Ten mes žiūrime orus, skaitome naujienas, dirbame, pramogaujame. Internetas turi didžią istoriją. Jo sukūrimas buvo didžiulis žingsnis, kurį žmonija prisimins dar labai ilgai, nes tai buvo pirma, moderni telekomunikacijų technologija, viešpataujanti iki dabar.